Dzienny Dom Pobytu "Senior+" w Wygoninie uroczyście otwarty

piątek, 15 lutego 2019 r., 14:48
fot. AL

Seniorzy z gminy Stara Kiszewa zyskali miejsce do spotkań, zajęć terapeutycznych czy fizjoterapii. W piątek w Wygoninie oficjalnie otwarto Dzienny Dom Pobytu Senior +, pierwszą tego typu placówkę w Kościerskiem. Obecnie liczy ona 15 podopiecznych. Dom prowadzi Fundacja "Sprawni Inaczej".

Pierwszy Dzienny Dom Pobytu Senior + w Kościerskiem otwarty.

- Z naszej placówki może korzystać 15 seniorów. Obecnie uczęszcza do nas osiem pań i siedmiu panów. Są to osoby powyżej 60 roku życia. Ta instytucja była bardzo potrzebna, co mogą potwierdzić nasi podopieczni. Jesteśmy pierwszą tego typu placówką w powiecie kościerskim. Dziękujemy wójtowi za to, że zauważył potrzebę aktywizacji seniorów, pomocy im poprzez naszą działalnością - podkreśla Marta Dysarz, kierownik Dziennego Domu Pobytu Senior + w Wygoninie.

Seniorzy mają możliwość brania udziału w zajęciach terapeutycznych, fizjoterapii, czy prezentowania swoich dokonań na wydarzeniach lokalnych.

Dzienny Dom Pobytu Senior + mieści się w budynku byłej szkoły, w ostatnich latach wykorzystywany na miejsce spotkań harcerzy.

- Ten budynek trochę niszczał. Żal mi było, że tak wyglądał. Zrodził się więc pomysł, aby zrobić miejsce, w którym osoby starsze, samotne, mogły się spotkać. Pojawiła się możliwość ubiegania o środki na realizację Dziennego Domu Pobytu Senior +. Złożyliśmy projekt. W pierwszym roku z uwagi na małą ilość środków, nie otrzymaliśmy dofinansowania. W ubiegłym roku ponowiliśmy wniosek. Tym razem się udało - mówi wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick.

Koszt realizacji to 665.000 zł, z czego kwota 284.000 zł stanowiła dotację w ramach rządowego programu Senior +.

- Mam nadzieję, że ten projekt zafunkcjonuje. Początkowo myślałem, że nie znajdziemy chętnych do udziału w nim. Okazało się zupełni inaczej. Cieszę się, że nasi mieszkańcy mają miejsce, gdzie mogą się spotykać. Myślę, że jest możliwość wykorzystania większej powierzchni tego budynku i będziemy się starać, aby tak się stało - podsumował wójt Marian Pick.

Placówkę prowadzi Fundacja "Sprawni Inaczej".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.