Kościerzyna. Miasto zakupiło nowe autobusy

czwartek, 14 lutego 2019 r., 11:03
fot. internet/UM Kościerzyna

O pięć nowych niskopodłogowych autobusów marki ISUZU wzbogaciła się miejska komunikacja w Kościerzynie. Koszt ich zakupu to ponad 4 mln zł. Na ulice wyjadą najpewniej 1 marca.

Miasto Kościerzyna po raz pierwszy w swojej historii będzie miało własne autobusy. Pięć nowych niskopodłogowych autobusów marki ISUZU przyjechało do Kościerzyny w piątek. Na ulice wyjadą natomiast 1 marca.

- Obecnie trwają prace nad przygotowaniem autobusów do eksploatacji oraz formalnego odbioru. Planujemy, że nowe autobusy wyjadą na ulice 1 marca - przyznaje burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Jak dodaje, inwestycja w nowy tabor pozwoliłaby również na zwiększenie zakresu usług komunikacyjnych o miejscowości sąsiadujące z miastem.

- Do tej pory dysponowaliśmy czterema autobusami, a teraz będziemy mieli ich pięć i w zupełności nam one wystarczą. Jeśli gmina Kościerzyna będzie zainteresowana, to możemy nawet rozszerzyć działalność komunikacji o Kościerzynę Wybudowanie, Kościerską Hutę czy Nowy Klincz. Dodatkowe trasy będą jednak możliwe przy współfinansowaniu gminy Kościerzyna - mówi burmistrz Michał Majewski.

Koszt zakupu nowych autobusów to ponad 4 mln zł.

Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków własnych samorządu oraz środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach realizacji projektu "Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.