Seniorzy świętowali w Dziemianach

wtorek, 12 lutego 2019 r., 09:16
fot. nadesłane/OK Dziemiany

Okres karnawału to czas zabawy i spotkań. Jest to też czas, jaki sołectwa czy szkoły chętnie wykorzystują po to, by zaprosić na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców danej miejscowości. W wielu sołectwach tzw. Dni Seniora mają wieloletnią tradycję. Przykładem takim są chociażby Dziemiany, gdzie tamtejszy ośrodek kultury najstarszych mieszkańców gości już od kilkunastu lat.

Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Seniorzy w naszych domach są piewcami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie.

W czwartek, 7 lutego w sali Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie seniorów sołectwa Dziemiany. Do udziału w obchodach święta seniorów zaproszeni zostali seniorzy z sołectwa Dziemiany. Zaproszeni goście mile zaskoczyli nas sporą frekwencją pomimo zwiększonej zachorowalności na grypę - przybyło ponad 50 osób. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił także wójt gminy Dziemiany Leszek Pobłocki. Dla przybyłych gości został zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach. Spotkanie seniorów umilili także swoją muzyką i dawką poczucia humoru Jan Żywicki oraz Pan Sprawka. Każdy z uczestników otrzymał skromny słodki upominek.

Radosna atmosfera przy wspólnej kawie i zabawie jest zachętą do tego, aby tego typu spotkania wpisały się na stałe w kalendarz imprez gminnych.

Dzień Seniora to przede wszystkim święto osób w jesieni życia, ale również doskonała okazja na zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na potrzeby osób starszych i stale wzrastającą ich liczebność wśród mieszkańców gminy Dziemiany.

Uroczystość zorganizowali wspólnie: Ośrodek Pomocy Społecznej w Dziemianach, Ośrodek Kultury w Dziemianach oraz sołtys wsi Dziemiany.

nadesłane/OK Dziemiany

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.