Olimpia Breza ze złotem i rekordem Mistrzostw Polski

wtorek, 12 lutego 2019 r., 08:55
fot. nadesłane

Kolejny sukces na swoim koncie ma Olimpia Breza, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Podopieczna Wojciecha Pobłockiego podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce U-18 nie tylko zdobyła złoto w biegu na 2000 m, ale także uzyskując najlepszy wynik na świecie w tym sezonie halowym, ustanowiła nowy rekord Polski.

Przez cały dystans 2000 metrów Olimpia miała zdecydowaną przewagę nad rywalkami. Metę przekroczyła z czasem 6:06.20. Jest to nie tylko rekord Polski do lat 18, ale także najlepszy wynik na świecie uzyskany w tym sezonie halowym przez juniorkę młodszą!

Dodajmy, że prawdopodobnie 30 marca Olimpia wystartuje w Przełajowych Mistrzostwach Świata U- 20, następnie będzie się przygotowywać do Mistrzostw Europy U- 20 . Są też duże szanse, że w lipcu Polski Komitet Olimpijski powołuje ją na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Baku. Należy też wspomnieć że po ukazaniu się wyników w tabelach światowych Olimpia dostała propozycję stypendium sportowego w USA.

W mistrzostwach wystartowała również druga z zawodniczek Remusa, Natalia Felskowska. Pobiegła na 1000 metrów. Zajęła 12 lokatę w kraju.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.