Warsztaty Terapii Ząjęciowej w Kościerzynie mają nowe pomieszczenia

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 12:01
fot. AL

O dwie nowe sale wzbogaciły się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościerzynie. Ich oficjalne otwarcie odbyło się w poniedziałkowe przedpołudnie. Dzięki nowym pomieszczeniom placówka będzie mogła wspierać jeszcze większą liczbę osób z niepełnosprawnością oraz realizować wszystkie założone przez siebie cele.

- Otwieramy dziś dwie kolejne sale zaadaptowane na pomieszczenia Warsztatów Terapii Zajęciowej. Było to konieczne ze względu na ilość i rodzaj uczestników, jakich w tej chwili rehabilitujemy. Od grudnia 2018 roku rozszerzyliśmy liczbę uczestników do 40 osób. Było nam już trochę ciasno - przyznaje Karolina Mikołajewska-Boszka, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościerzynie.

Wśród uczestników kościerskich Warsztatów Terapii Zajęciowej są osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, z zaburzeniami psychicznymi oraz upośledzeniem umysłowym. Mogą brać oni udział m.in. w zajęciach stolarskich, rehabilitacji, fizjoterapii, czy zajęciach usprawniających. Dotychczas placówka dysponowała pięcioma

- Było więc wskazane, aby terapia odbywała się w godnych warunkach - dodaje Karolina Mikołajewska-Boszka.

Koszt adaptacji pomieszczeń to kwota 175.000 zł. Środki pochodziły z funduszy unijnych oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pomieszczenia Warsztatom Terapii Zajęciowej w Kościerzynie użyczył powiat kościerski.

- Dzisiaj możemy z dumą powiedzieć, że nie tylko powiększa się przestrzeń Warsztatów Terapii Zajęciowej, ale również liczba ich uczestników, co nas bardzo cieszy. To tutaj jesteście dobrze przygotowywani, abyście mogli sami wejść w to nie do końca dobre życie. Opieka w tej w placówce jest wzorowa. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami będziemy rozbudowywać wasze i nasze marzenia - zaznaczała starosta kościerski Alicja Żurawska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.