Miała uregulować drobną płatność - z konta zniknęło jej 9.000 zł

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 11:21
fot. archiwum

Otrzymała wiadomość, że zalega z drobną opłatą za usługi telekomunikacyjne. Zalogowała się za pomocą otrzymanego linka. Z konta zniknęło jej 9.000 zł. Kościerscy policjanci przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

W środę na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosiła się mieszkanka Lipusza, która poinformowała stróżów prawa o tym, że z konta bankowego zniknęły jej pieniądze w kwocie 9.000 zł.

- Mieszkanka Lipusza powiadomiła nas o tym, że otrzymała smsa z informacją, że ma do uregulowania niewielką dopłatę do faktury za usługi telekomunikacyjne . Kobieta zalogowała się poprzez tę wiadomość. Z jej konta zniknęło 9.000 zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Funkcjonariusze wszczęli postępowania w tej sprawie, ale też przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

- Jeśli otrzymamy informację o tym, że zalegamy z płatnościami, kontaktujmy się bezpośrednio z operatorem lub poprzez operatora, a nie za pośrednictwem otrzymanej wiadomości. Nigdy nie udostępniajmy swoich danych osobom nieupoważnionym. Zachowajmy ostrożność podczas używania karty bankowej czy kredytowej, wpisywania pinu przy dokonywaniu różnych transakcji. Nie wchodźmy na podejrzanie wyglądające linki, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie - radzi asp. Piotr Kwidziński.

- Oszuści działają na różne sposoby. Zdarzały się już takie przypadki, że po dokonaniu zakupu w sieci, klienci otrzymywali maile z numerem karty kredytowej różniącym się jedynie jedną cyfrą z prośbą o potwierdzenie numeru bądź podanie pinu - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.