Nowa sala wiejska w Małym Klinczu

niedziela, 10 lutego 2019 r., 12:07
fot. nadesłane/UG Kościerzyna

Mieszkańcy Małego Klincza mogą korzystać z nowej sali wiejskiej. W piątek 1 lutego budynek został oficjalnie oddany do użytku. Miejsce spotkań, przestrzeń do realizowania pomysłów i integracji społeczności - nowo wybudowana sala wiejska będzie pełniła wiele funkcji.

Poprzednia liczyła sobie kilkadziesiąt lat i nie spełniała współczesnych wymagań. Nowa ma ponad 200 metrów kwadratowych, toaletę, poddasze i pomieszczenie gospodarcze. Ogrzewana jest gazem LPG.

Wybudowanie sali kosztowało 446.703,67 złotych, na realizację tego zadania udało się gminie zdobyć 190 tysięcy złotych unijnego dofinansowania. W planach jest wynajmowanie budynku, by pokryć koszty bieżącej eksploatacji.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy sołectwa. Wstęgę przecięli: wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober, sołtys Małego Klincza Wiesław Jakubek, poprzednia sołtys Krystyna Kubizna oraz proboszcz kościerskiej parafii Świętej Trójcy ksiądz Antoni Bączkowski.

Mieszkańcy zainaugurowali już działalność sali. Kilka godzin po części oficjalnej przyszedł czas na huczne uczczenie otwarcia w formie potańcówki.

nadesłane/UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.