Kierował pod wpływem narkotyków - w domu miał ich ponad 100 "działek"

piątek, 8 lutego 2019 r., 17:50
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale kierował audi będąc pod wływem środków odurzających. Co więcej podczas przeszukania znalaziono u niego narkotyki. W domu miał ich jeszcze więcej - ponad 100 "działek" amfetaminy, tabletek ecstasy i dopalczy. 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

W środę wieczorem w Kościerzynie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi.

- Samochodem kierował 24 - letni mężczyzna. Jak w trakcie czynności ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo zachowanie mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. W trakcie kontroli osobistej ujawniono u mężczyzny narkotyki - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Pracujący nad sprawą śledczy przeszukali również mieszkanie 24 - latka.

- W trakcie czynności policjanci znaleźli ponad 100 działek amfetaminy, tabletek ecstasy oraz dopalaczy. Wstępne testy potwierdziły, że są to narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mu dziś zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków - zaznacza asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. O dalszym losie 24-latka zadecyduje prokurator i sąd.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.