Ferie 2019. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej okolicy

czwartek, 7 lutego 2019 r., 13:03
fot. internet/pixabay.com

Lada dzień na Pomorzu rozpoczną się ferie. Na okres dwutygodniowych wakacji od szkoły różne placówki w całym powiecie przygotowały sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano i gdzie możesz zapisać swoją pociechę na zajęcia.

Ferie w Muzeum we Wdzydzach

Muzeum - Kaszubskim Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich zaprasza do skorzystania z program edukacyjnego i pokazu filmów. W ofercie między innymi takie warsztaty muzealne, jak: Gôdómë po kaszëbsku, kaszubskie instrumenty obrzędowe, wyrób kwiatów z papieru, malarstwo na szkle, tkactwo oraz haft kaszubski. Z kolei wśród przygotowanych filmów można wymieć bajki: Dlaczego Flądra tak dziwnie wygląda?, Stworzenie Kaszub, Diabelskie zielsko, Piekiełki - legenda o drwalu, miłości i pokrzywach, Kamień - na motywach legend o Diabelskim Kamieniu z Pinczyna, czy fabularyzowany film dokumentalny - Na psa urok! W czasie ferii muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10. - 15. Na zajęcia należy się zapisać z pięciodniowym wyprzedzeniem.

Ferie w gminie Nowa Karczma
Na wspólne spędzenie czasu ferii zapraszają też Gminny Ośrodek Sportu Kultury Sportu i Rekreacji, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pierwszy dzień ferii upłynie pod znakiem warsztatów robienia lizaków, na środę zaplanowano kreatywne zabawy - breloczki z folii termokurczliwej, a piątek - teatrzyk "Nowe Przygody Doktora Dolittle". Drugi tydzień ferii rozpocznie się wtorkowym i środowym teatrzykiem "Lodowa Kraina". Na czwartek 21 lutego zaplanowano kreatywne zabawy "moja eko torb". Ferie zwieńczy teatrzyk "Cyrk leśnych robaczków", który odbędzie się w piątek, 21 lutego. wydarzenia będą odbywały się zarówno w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie oraz świetlicy wiejskiej w Grabowie Kościerskim. Zapisy w biurze GOKSiR.

Ferie zimowe w Kościerskim Domu Kultury
Tradycyjnie na pierwszy tydzień ferii zajęcia przygotował też Kościerski Dom Kultury. W programie: zajęcia artystyczne /decopage, szycie maskotek, kartki walentynkowe/, trening karate - Kościerski Klub Kyokushin Karate, warsztaty muzyczne "Muzyczne Bajki", wspólne czytanie bajek, spektakl teatralny "Nowe przygody Doktora Dolittle", pogadanka na temat zagrożeń i uzależnień, przygotowywanie domowej czekolady, czy obiady. W zajęciach, które będą się odbywać w godzinach od 10 do 13.30, mogą wziąć udział dzieci od 10 lat. Grupa na turnus do 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kaszubskie Ferie w Strzelnicy
W drugim tygodniu ferii dzieci zaprasza Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica. Podczas wtorkowych warsztatów "rzeźba" zaplanowano pokaz rzeźby w wykonaniu lokalnego artysty Andrzeja Dworczyka, malowanie ptaszków drewnianych, pogadankę o dokarmianiu ptaków -Grażyna Sadowska z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, obserwację ptaszków i ognisko. W środę, 20 lutego odbędzie się Dzień Kaszubski, w ramach którego przewidziano gry i zabawy z Anną Cupą - Dziemińską oraz wiele innych niespodzianek i atrakcji. Z kolei w czwartek, 21 lutego będą miały miejsce warsztaty z robienia kwiatów z bibuły z lokalną artystką Bogumiłą Bednarek.

Aktywne ferie w gminie Stara Kiszewa
Ferie to czas odpoczynku od szkoły, ale nie od aktywności fizycznej. Twoja pociecha nie ma zaplanowanego wypoczynku, a ty pragniesz, żeby spędziła go aktywnie? Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki oraz parafia pw. św. Marcina w Starej Kiszewie zaprasza do udziału w aktywnych feriach, które odbędą się w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapis pod numerem telefonu 58 308 00 00 oraz 533 030 508 lub w biurze GOKSiT w Starej Kiszewie od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 (Gminna Hala Sportowa).

Ferie w gminie Dziemiany
Gry planszowe, tenis stołowy, różnego rodzaju turnieje sportowe czy warsztaty - między innymi takie atrakcje na tegoroczne ferie zimowe przygotował Ośrodek Kultury w Dziemianach. W ramach pierwszego tygodnia ferii zaplanowano między innymi: Turniej Piłki Halowej, Czarodziejski Bal Przebierańców, warsztaty kulinarne - Mały Artysta, świat bajki, Grand Prix Badmintona, czy warsztaty garncarskie. W drugim tygodniu zaplanowano: gry i zabawy z animatorem - "Ferie z przygodą", Turniej Piłki Halowej, świat bajki, zumba kids, Turniej Piłki Halowej, Grand Prix Tenis Stołowy, czy Grand Prix Warcaby. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Sportowe Ferie Zimowe w Kościerzynie
Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie zaprasza dzieci od 6 roku życia na bezpłatne zajęcia sportowo - rekreacyjne!. W programie m. in. gry i zabawy sportowe, jazda na łyżwach oraz gra w hokeja na Lodowisku Miejskim oraz inne niespodzianki. Zajęcia odbywać się będą na Lodowisku Miejskim przy SP nr 6, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 19 oraz w siedzibie KOSiR, ul. Kamienna 7 (budynek między stadionami). Zapisy w dniu rozpoczęcia zajęć. Więcej szczegółów na plakacie oraz pod nr tel.: 58 58 000 13. Organizatorami są: Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie, Miasto Kościerzyna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ferie zimowe w Domu Kultury w Wielu
Wójt gminy Karsin oraz Dom Kultury w Wielu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do domu kultury na zajęcia podczas ferii zimowych. W programie między innymi: warsztaty robienia naleśników , czytanie bajek, warsztaty garncarskie, robienia pizzy, taniec nowoczesny, malowania na szkle, bajki na dużym ekranie, animacje dla dzieci, turniej szachowy, warcabowy, tenisa stołowego, zumba kids, czy warsztaty realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia "Hamak".

Ferie w Karsinie
Na pełne atrakcji ferie zaprasza również Dom Kultury w Karsinie. W programie ciekawe warsztaty animacji, plastyczno-malarskie, turnieje zręcznościowe, zajęcia Jumpit Trampoliny dla dzieci, przedstawienia i turnieje sportowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Od wtorku do soboty o godz. 17 słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.