Bezpieczne ferie - w piątek pokazy ratownictwa nad jeziorem Gałęźnym

czwartek, 7 lutego 2019 r., 10:13
fot. archiwum/AL

Kościerscy policjanci, strażacy, jak i ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zapraszają w piątkowe przedpołudnie nad jezioro Gałęźne w Kościerzynie, gdzie będą miały miejsce pokazy ratownicze. W ten sposób służby chcą edukować młodzież i dzieci w zakresie bezpiecznego wypoczynku na lodzie i stokach. Start godzina 10.

W piątkowe popołudnie pomorscy uczniowie rozpoczną dwutygodniowy wypoczynek. Aby ferie upłynęły im bezpiecznie, z inicjatywy kościerskich funkcjonariuszy Polski we współpracy ze strażakami i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, nad jeziorem Gałęźnym odbędą się pokazy w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad zamarzniętymi akwenami i na stokach.

- Dodatkowo omówione zostaną zasady postępowania w tak kryzysowych sytuacjach, jak załamanie się lodu pod osobami oraz zasady udzielania pomocy przedmedycznej takim ofiarom. Dodatkowo widzowie będą mogli obejrzeć sprzęt, którym dysponuje Policja, Straż, WOPR. Tego dnia policjanci przypomną również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o bezpiecznych zachowaniach podczas ferii zimowych. Na zakończenie dzieci i młodzież będą mogły wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Start wydarzenia godzina 10.

Organizatorem tego przedsięwzięcia są, oprócz Policji, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Komenda Powiatowa PSP w Kościerzyny.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości odnośnie bezpiecznego wypoczynku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.