W Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii KAW - MED pomaga się od ręki

czwartek, 7 lutego 2019 r., 09:44
fot. nadesłane

Żukowska placówka medyczna działa na rynku od dwóch lat. Może pochwalić się szerokim wachlarzem usług, obejmującym szereg zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i terapii manualnej, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogą zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Kaw - Med oferuje zarówno terapię pacjentów dorosłych jak i dzieci.

Pracują tam trzy fizjoterapeutki. Podstawą ich działania jest rozbudowany wywiad z pacjentem. Cierpliwe słuchają i zadają pytania o bardzo różne rzeczy, nie tylko związane z tym, z czym konkretnie przychodzi w danym momencie pacjent. Następnie wywiad uzupełniają analizą posturalną, przeprowadzają testy funkcjonalne i na tej podstawie ustalają plan terapii pacjenta.

W związku z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty, która weszła w życie w 2015 roku, pacjent może zgłosić się do CriF bez uprzedniej wizyty u lekarza. Ustawa to dała fizjoterapeutom nowe uprawnienia. Fizjoterapeuta jest tytułem zawodowym. Dzisiaj magister fizjoterapii z 3-letnim doświadczeniem, posiadający prawo wykonywania zawodu, może samodzielnie diagnozować pacjenta, ustalać program terapii i samodzielnie ją realizować, a takim personelem może pochwalić się Kaw - Med. Fakt, że wizyta u specjalisty nie jest konieczna skraca okres przed podjęciem leczenia, co ma niebagatelne znaczenie dla efektywności procesu rehabilitacji. Oprócz trafności w zdiagnozowaniu głównej przyczyny dolegliwości pacjenta, to właśnie czas, jaki upłynął od urazu, operacji czy wystąpienia dolegliwości bólowych ma najistotniejszy wpływ na uzyskane efekty rehabilitacji i jej długość.

Czas jest też najbardziej rzucają się w oczy różnicą pomiędzy rehabilitacją podjęta w CriF Kaw - med, a placówkami pracującymi w oparciu o kontrakt z NFZ. Atutem Kaw - Medu jest to, że zgłaszający się pacjent otrzyma rehabilitację w ciągu maksymalnie tygodnia. Będzie ona dostosowana do tego w jakim stanie jest aktualnie i na jakim etapie powrotu do zdrowia się znajduje. Krótko rzecz ujmując - im szybciej, tym lepiej dla pacjenta.

Lista problemów, z którymi pacjent może zgłosić się do Kaw - Medu jest długa. Oprócz najczęściej zdarzających się dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa fizjoterapeuci pracujący w Centrum pomogą w rehabilitacji po urazach stawów, po zabiegach operacyjnych typu artroskopie czy endoprotezy, ale też w przypadku przewlekłych infekcji zatok czy bólach głowy rożnego typu.

Głównym narzędziem pracy terapeutów Kaw - Medu jest terapia manualna, która opiera się dotyku, poprzez który fizjoterapeuci odnajdują w ciele pacjentów najbardziej zaburzone miejsca i przy wykorzystaniu różnorakich technik usuwają niepotrzebne napięcie tkanek, co bezpośrednio wpływa na samopoczucie pacjentów.

Jest też dobra wiadomość dla rodziców. Centrum medyczne nie tylko zajmuje się fizjoterapią dorosłych, ale także oferuje usługi dla małych dzieci. To rzadkość na naszym terenie. Korzystając z usług Kaw - Medu, nie trzeba jeździć do Trójmiasta.

Fizjoterapeutka dziecięca, współpracująca z Kaw - Medem pracuje głównie w oparciu o koncepcję NDT - Bobath, która jest neurorozwojową metodą wspomagania rozwoju dzieci, u których na skutek trudnego porodu, choroby lub wcześniactwa mają problemy z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożeniową i wymagają konkretnej stymulacji, aby ich rozwój przebiegał prawidłowo.

Kontakt

Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii KAW-MED
ul. B. Prusa 49 83-330 Żukowo
www. kaw-med.pl
tel. 530 574 085 oraz 531 036 524

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.