"Metro" - legendarny polski musical zobaczysz już 10 marca w Ergo Arenie

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 14:57

Historia grupy młodych artystów walczących o swoje marzenia od 28 lat porusza i zachwyca. "Metro" - najsłynniejszy polski musical będzie można już za 10 marca zobaczyć w Ergo Arenie w Gdańsku. Nie zwlekaj i już dziś zarezerwuj bilety na ten fantastyczny spektakl.

Od momentu premiery "Metra" minęło już 28 lat. Od tego czasu spektakl wystawiany był już dwa tysiące razy, zobaczyło go około dwóch milionów widzów.

"Metro" to historia romantycznej miłości, ale też opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza.

Musical opowiada o młodych artystach, którzy gonią swoje marzenia. Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Dla Jana, twórcy i animatora metro jest domem, a underground - sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze.

- Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni - podkreślają twórcy.

Musical dzięki aktualnej i uniwersalnej tematyce doskonale trafia do widza w każdym wieku.

- Metro jest jak wehikuł czasu. Dorosły widz przeniesie myśli do czasów swojej młodości, kiedy stawał przed życiowymi decyzjami, kiedy spełnienie marzeń było na wyciągnięcie ręki. Młody zaś, uświadomi sobie, że "niemożliwe nie istnieje". Istnieją natomiast dylematy, którą drogę wybrać, czy tę łatwiejszą: dać się przekupić i zaistnieć czy ciężko zapracować na swój życiowy sukces - przekonują twórcy.

Fantastyczną muzykę do spektaklu skomponował Janusz Stokłosa. Libretto i teksty piosenek przygotowały Agata i Maryna Miklaszewskie. Za scenariusz, reżyserię i choreografię odpowiada Janusz Józefowicz.

Na scenie zobaczymy m.in. Nataszę Urbańską, Janusza Józefowicza, Mariusza Czajkę, Artura Chamskiego, Jerzego Grzechnika, Natalię Srokocz, Natalię Kujawę, Marię Tyszkiewicz, Mateusza Jakubca, Aleksandrę Zawadzką, Łukasza Trautsolta, Pawła Orłowskiego, Igę Ryś, Ninę Major, Błażeja Ciszka, Dominika Ochocińskiego, Elę Wilczyńską, Marcina Tymę, Magdalenę Dąbkowską.

Spektakl trwa 120 minut (bez przerwy).

To zachwycające muzyczne widowisko będzie można podziwiać na olbrzymiej scenie o pow. 14 x 18 metrów z dynamicznie zmieniającą się scenografią, którą przygotowano specjalnie na trasę. Znakomitą widoczność z każdego miejsca zapewnią dwa duże telebimy o wymiarach 6,5 x 4,5 m, które będą transmitować spektakl z pięciu kamer. Perfekcyjne oświetlenie i nagłośnienie oraz porywające i zapierające dech w piersiach efekty świetlne i laserowe zachwycą każdego.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.