Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w jeden dzień

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 10:22
fot. archiwum

Aż trzem nietrzeźwym kierującym udaremnili dalszą jazdę w niedziele kościerscy funkcjonariusze. Rekordzista, 41-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w Kościerzynie na ulicy Jeziornej. Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli Audi A3, którym kierował 41-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu. 41-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Jego samochód odholowano administracyjnie.

Z kolei na ulicy Kościelnej w ręce policjantów wpadł kierujący Oplem Astrą obywatel Mołdawii, obecnie przebywający na terenie Stężycy. Mężczyzna wydmuchał blisko dwa promile alkoholu. Niedzielną niechlubną statystykę pijanych kierowców uzupełnił 19-letni kierujący golfem zatrzymany na ulicy Głównej w Wielu. Nastolatek miał w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu. Nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Jak dodaje asp. Piotr Kwidziński, w poniedziałek od wczesnych godzin porannych, kościerscy funkcjonariuszy prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Pod kątem trzeźwości przebadano ponad 300 kierujących. Wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.