Na widok policji zaczął uciekać - 20-latek z zarzutami

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 10:14
fot. archiwum

Na widok radiowozu kierujący renault, przyspieszył. Po kilkukilometrowej ucieczce zespół mu się jednak samochód. Teraz 20-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie. W Nowym Klinczu policjanci chcieli zatrzymać do kontroli Renault Megane. Jego kierujący zamiast się zatrzymać, skręcił w polną drogę i zaczął uciekać.

- Policjanci ruszyli w pościg za renault. Na drodze pomiędzy Wielkim Klinczem a Barkoczynem uciekającemu zepsuł się samochód. Z pojazdu wysiadło kilka osób. Kierującym okazał się 20-latek, który w piątek usłyszał zarzut niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jak się tłumaczył, uciekał, bo przestraszył się funkcjonariuszy - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.