Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna w dalszym ciągu bez zwycięstwa

niedziela, 3 lutego 2019 r., 09:49

W sobotnie popołudnie szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna podejmowały na hali sportowo - widowiskowej w Wielkim Klinczu KPR Gmina Kobierzyce. Mecz został rozegrany w ramach 16 kolejki Superligi Kobiet. Mimo bardzo dobrej gry, zawodniczkom z Kościerzyny wciąż nie udało się wygrać ani jednego meczu w sezonie.

W pierwszych minutach spotkania kościerzynianki straciły cztery bramki. Jako pierwsza sygnał do odrabiania strat dała Kinga Gutkowska, i już w dziewiątej minucie meczu udało się doprowadzić do remisu. Na przerwę zawodniczki UKS PCM Kościerzyna schodziły z jednopunktową przewagę.

Po zmianie stron podopieczne Dariusza Męczykowskiego złapały wiatr w żagle, zdobywając cztery punkty przewagi, nad będącym na czwartej pozycji w tabeli zespołem z Dolnego Śląska. Jednak w kolejnych minutach marzenie o zwycięstwie zaczęło się coraz bardziej oddalać. Błędy po stronie kościerzynianek, w tym niewykorzystany rzut karny Alicji Pękały, zdecydował o zwycięstwie rywalek 28:33.

Rozczarowania z wyniku meczu nie krył trener Dariusz Męczykowski.

-Dziewczyny mimo wcześniejszych porażek z Piotrcovią i Perłą Lublin pozbierały się i chcieliśmy ten mecz wygrać. Średnia wieku zespołu to dwadzieścia trzy lata, przy czym zawodniczki z Kobierzycy są bardziej dojrzałe i doświadczone. To są kandydatki na brązowy medal. Tym niemniej uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. W końcówce meczu dziewczyny nie potrafiły utrzymać nerwów na wodzy. Doskonale broniły cały mecz, a w końcówce popełniły błędy w obronie i ataku. Myślę, że ostatnie cztery mecze, w których graliśmy z najlepszymi ligowymi zespołami pokazał, że w niczym od nich nie odbiegamy. Spróbujemy zbudować zespół, który w III i IV rundzie się odnajdzie i tak jak rok temu wygra. - podsumował trener.

Po szesnastu rozegranych spotkaniach zespół z Kościerzyny jest outsiderem tabeli.