Kościerzyna. Krzysztof Jaroniec oddał mandat radnego

piątek, 1 lutego 2019 r., 09:44
fot. archiwum

Rada Miasta Kościerzyna znów działa w niepełnym składzie. Po niezwykle długiej środowej sesji, mandatu radnego zrzekł się Krzysztof Jaroniec. - Do tej pory ta rada zajmuje się tylko sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców. Mam nadzieję, że moja decyzja sprawi, że radni przemyślą swoje zachowanie - komentuje Krzysztof Jaroniec.

Krzysztof Jaroniec nie jest już radnym Rady Miasta Kościerzyna. W czwartek oddał mandat radnego. Powodem jest brak współpracy w radzie.

- Oddałem mandat radnego też poniekąd dla dobra rady miasta. Może radni zaczną współpracować ze sobą, a nie dzielić się na opozycję i koalicję. Jako przewodniczący komisji rewizyjnej nie mogłem sobie pozwolić na to, aby były jakieś sugestie, że reprezentuję stronę burmistrza czy jakiejś koalicji, której de facto nie ma. Na przewodniczącego komisji wybrano mnie większością głosów, szkoda, że pozostałych radnych na tym głosowaniu nie było - wyjaśnia Krzysztof Jaroniec.

Jak dodaje, na jego decyzję wpłynęły też insynuacje opozycji, że radni zasiadają w radzie dla pieniędzy.

- Nie poszedłem do rady po pieniądze. Nie może być tak, że rada zajmuje się tylko sobą. Za nami już szósta sesja, a wciąż wałkujemy temat diet. Radni zajmują się sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców - mówi Krzysztof Jaroniec.

Jest też oburzony wynikiem środowego głosowania odnośnie skargi na działalność burmistrza Kościerzyny odnośnie naruszenia przepisów prawa w związku z nieudzieleniem odpowiedzi na interpelację w ciągu ustawowych 14 dni. Rozpatrująca skargę komisja w uzasadnieniu wręcz napisała, że "termin na udzielanie odpowiedzi 14 dni jest terminem jedynie instrukcyjnym, z uwagi na fakt, że brak jest jakiejkolwiek sankcji za jego przekroczenie".

- Przepisy prawa traktuje się zero-jedynkowo. Burmistrz przekroczył termin udzielenia odpowiedzi na interpelacją. Było to niezgodne z ustawą, a radni stwierdzili, że nic się nie stało, nie miało miejsca naruszenie prawa. Nie można w ten sposób postępować - zaznacza Krzysztof Jaroniec.

Wakat po Krzysztofie Jarońcu uzupełni kolejna osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości, która otrzymała największą liczb głosów, a więc Andrzej Wronikowski.

Jak podkreśla Krzysztof Jaroniec, nadal będzie on wspierał radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którzy będą działać na rzecz Kościerzyny w radzie miasta.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.