Halina Rogińska nadal na czele KSA "Kościerska Chata"

środa, 30 stycznia 2019 r., 12:08
fot. AL

We wtorek w Starym Browarze Kościerzyna odbyło się walne zebranie wyborcze Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata". Na jego czele od samego początku, a więc od 16 lat stoi Halina Rogińska, która ponownie została obdarzona zaufaniem członków organizacji. A to oznacza, że "Kościerską Chatą" pokieruje kolejne cztery lata.

Od podsumowania ubiegłorocznych dokonań rozpoczęło się wtorkowe walne zebranie wyborcze Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Kościerska Chata. Przedstawiła je dotychczasowa prezes Halina Rogińska, a było o czym opowiadać, bo lista zrealizowanych zadań promujących organizację była imponująca. Stowarzyszenia ma swoim koncie już pięć edycji Festiwalu Żurawinowego, który do Dobrogoszczy rokrocznie przyciąga nie tylko mieszkańców Serca Kaszub, ale też turystów.

Ponadto stowarzyszenie po raz kolejny było organizatorem II Tradycji Wielkanocnych, czy Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Starym Browarze Kościerzyna. Przedstawiciele Kościerskiej Chaty promowali stowarzyszenie podczas Gdańskich Targów Turystycznych, Pomorskiego Forum Turystycznego w Choczewie, targach w Lubaniu, Pomorskiego Święta Produktu Regionalnego w Gdańsku, czy targach kulinarnych w Grodnie, w których mogły uczestniczyć jedynie organizacje mające na koncie rejestrację produktu regionalnego. W ubiegłym roku zorganizowano także warsztaty kulinarne dla dzieci w Lipuszu czy dla uczniów szkoły w Kaliskach.

Rok 2018 był wyjątkowy, bo Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne Kościerska Chata świętowało jubileusz 15-lecia aktywnej działalności. Od początku na czele organizacji stoi Halina Rogińska, która podczas wtorkowego walnego zebrania wyborczego ponownie została wybrana na jej szefową.

- Członkowie stowarzyszenia chcieli, abym była dalej prezesem, bo nie wyobrażają sobie by był nim ktoś inny. Jest to dla mnie budujące, że członkowie mają do mnie takie zaufanie. Może nie posiadamy zbyt wielkich środków na naszą działalność, ale każda złotówka jest dla nas ważna i każdą wydajemy na cele, które służą całemu stowarzyszeniu. Wspieramy się, działamy i myślę, że dzięki tej wspólnej pracy i zaangażowaniu udaje nam się tyle zrobić - podkreśla Halina Rogińska, prezes Kaszubskiego Stowarzyszenie Agroturystycznego "Kościerska Chata".

Dodajmy, że podczas spotkania Medalem Zasłużony dla Rolnictwa wyróżniona została Gabriela Sumionka.

Zebranie zakończyło się przedstawieniem planów na rok bieżącym, w którym tradycyjnie nie zabraknie między innymi Festiwalu Żurawiny, który jest sztandarową imprezą i wizytówką Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.