Kościerzyna. Pożar garażu - spłonął samochód

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 20:26
fot. AL

We wtorkowe popołudnie strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w garażu domu mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej w Kościerzynie. Spaleniu uległy między innymi znajdujące się w pomieszczeniu pojazdy. Trwa wyjaśnianie przyczyny zaistnienia ognia.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał we wtorek około godziny 15.20. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęte jest pomieszczenie garażowe przy budynku mieszkalnym.

Jak podaje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, spaleniu uległo pomieszczenie garażowe, znajdujące się w nim dwa samochody osobowe oraz inne narzędzia. Wstępnie straty oszacowano na około 160.000 zł.

Jako przypuszczalną przyczynę zaistnienia ognia podaje się zwarcie instalacji elektrycznej samochodu osobowego.

W działaniach gaśniczych, które trwały dwie godziny, uczestniczyło łącznie pięć zastępów strażaków, w tym trzy z JRG Kościerzyna oraz OSP Wielki Klincz i OSP Skorzewo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.