Czego obawiamy się podczas wakacji?

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 09:38
fot. nadesłane

O zagranicznych wojażach marzy większość z nas, niejeden z nas je realizuje. Jednak poza wizją pięknych widoków i cudownej pogody mamy też sporo obaw. Co najczęściej zaprząta głowę polskiemu turyście, zanim wybierze się na upragniony urlop?

Obawa przed utratą zdrowia oraz koszty leczenia za granicą - okazuje się, że to najczęstsze troski Polaków planujących wakacje. Dlaczego właśnie te kwestie przerażają nas najbardziej? Bo mogą znacznie obciążyć budżet i zupełnie zepsuć nam wypoczynek. Na szczęście istnieje możliwość zabezpieczenia się przed niepotrzebnym ryzykiem.

Zabezpieczenia zdrowia na wczasach

Dobrze wiemy, jak bardzo niewielki nawet uraz może nam zepsuć długo wyczekiwany urlop. Dlatego nie powinniśmy pozwolić na to, by pogorszenie stanu zdrowia wywołane np. diametralną zmianą pogody wymusiło na nas szybszy powrót do domu lub naraziło na dodatkowe koszty. Stale rozrastająca się oferta turystycznych ubezpieczeń zdrowotnych zapewnia nam komfort w sytuacji, kiedy zachorujemy za granicą lub doznamy uszczerbku na zdrowiu. W Polsce oferta tego typu ubezpieczeń nie jest jeszcze tak różnorodna jak chociażby w Wielkiej Brytanii, gdzie istnieją takie oferty, które można łatwo znaleźć w sieci https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/. Warto poszukać tej frazy w Internecie, aby zorientować się, czego powinniśmy szukać w formach ubezpieczeniowych.

Unikamy dodatkowych kosztów

Nasz dyskomfort związany z chorobą czy np. złamaniem kości może przełożyć się na nasze portfele. Niestety, w Europie możemy zapłacić za pomoc medyczną kilka tysięcy złotych, a za przyjazd karetki pogotowia - nawet kilkadziesiąt tysięcy. Wracając jeszcze do Wielkiej Brytanii, pięć lat temu pozostałe europejskie kraje wydały 155 mln funtów na leczenie obywateli Zjednoczonego Królestwa. Z każdym kolejnym rokiem ta liczba rośnie. Wizja kwoty, jaką moglibyśmy zapłacić za leczenie za granicą, jest nieporównywalnie wyższa od sumy, za jaką możemy zapewnić sobie komfort w postaci polisy ubezpieczeniowej.

Czego nie obejmuje zwykła polisa?

Turystyczne ubezpieczenie medyczne zapewnia nam ochronę w najczęściej występujących zdarzeniach losowych, takich jak choroby układu pokarmowego, złamania kości czy skręcenia stawów. Jeśli jednak wybieramy się za granicę w celu uprawiania sportów wyczynowych, a zwłaszcza tych ekstremalnych, powinniśmy zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie na wypadek problemów związanych z aktywnością fizyczną.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.