Dwa wypadki - cztery osoby w szpitalu

poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., 09:49
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków, wskutek których do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby. Na drogach panują trudne warunki, dlatego służby apelują do kierowców zachowanie szczególnej ostrożności.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie w Wielu.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący Fiatem Brava 21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wjechał wprost pod samochód ciężarowy, którym kierował 29-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano kierującego fiatem - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Z kolei w niedzielne popołudnie służby interweniowały na drodze wojewódzkiej DW214 relacji Skorzewo-Stężyca.

- 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego kierując BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo-bocznie zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - informuje asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano kierującego i pasażera BMW oraz kierującego renault.

- Policjanci przeanalizowali tor jazdy kierujący BMW i zdecydowali o zatrzymaniu 20-latkowi prawa jazdy - mówi rzecznik kościerskiej policji.

Szczegółowe okoliczności obu wypadków wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

Na drogach panują trudne warunki, dlatego służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.