X Mini Rajd Kaszubski za nami

poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., 08:59
fot. AL

Sporym zainteresowaniem cieszył się X Mini Rajd Kaszubski, który odbył się tuż po uroczystościach związanych z 99. rocznicą wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny. Jego uczestnicy musieli odwiedzić kilka punktów ulokowanych w centrum miasta. Na wszystkich czekały pamiątkowe dyplomy oraz karty pocztowe ze stemplem kościerskim z lat 20. XX wieku.

W niedzielę w powiecie kościerskim świętowano 99. rocznicę Wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny. Jako pierwsi świętowanie rozpoczęli mieszkańcy Łubiany. Po mszy świętej w kościele parafialnym harcerze z 23. drużyny ZHP im. Remusowa kara z Łubiany wraz z mieszkańcami Łubiany w uroczystym apelu uczcili to wydarzenie. Następnie 23. Drużyna ZHP z Łubiany udała się na uroczystości do Wielkiego Klincza, podczas których wzięła udział w przemarszu i prezentacji Szwoleżerów Rokitniańskich.

Następnie uroczystości przeniosły się do Kościerzyny. Im tradycyjnie już towarzyszył Mini Rajd Kaszubski, czyli gra terenowa śladami historii i kultury. Jego uczestnicy mieli za zadanie odwiedzić kilka punktów zlokalizowanych w centrum miasta, gdzie spotkać mogli między innymi żołnierzy napoleońskich, przedstawicieli Związku Piłsudczyków, czy posmakować kaszubskich ruchanek.

Dla młodych ludzi była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu. A na wszystkich uczestników rajdu czekały pamiątkowe dyplomy oraz karty pocztowe ze stemplem kościerskim z lat 20. XX wieku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.