Bezpieczniej w Kościerskiem? Policjanci podsumowali 2018 rok

sobota, 26 stycznia 2019 r., 08:25
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Mniejsza liczba przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie, wyższa wykrywalność zgłoszonych przestępstw, mniej pijanych kierujących, ale za to ponad dwukrotnie więcej wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych i 86 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - tak w wielkim skrócie przedstawia się rok 2018 w policyjnych statystykach. Praca kościerskich funkcjonariuszy w minionym roku została pozytywnie oceniona przez zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie odbyła się narada roczna, podczas której podsumowano rok 2018. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, który pozytywnie ocenił ubiegłoroczną pracę kościerskich policjantów, przedstawiając również kierunki i priorytety pracy, jakie czekają funkcjonariuszy w tym roku.

Słowa podziękowania w kierunku policjantów skierował też Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie insp. Marcin Piotrzkowski. W swoim wystąpieniu podkreślił wysokie zaangażowanie zarówno funkcjonariuszy, jak i pracowników cywilnych podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Jak wynika z policyjnych statystyk, rok 2018 był bezpieczniejszy od 2017 w zakresie przestępstw szczególnie dokuczliwych społecznie. Obfitował za to w wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Jak podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, w minionym roku na terenie powiatu kościerskiego wszczęto 1174 postępowań, czyli o 10 proc. mniej niż w roku 2017. Wykrywalność zgłoszonych przestępstw w 2018 roku odnotowano na poziomie prawie 75 proc. To jest o 4 proc. więcej niż w zeszłym roku. W 2018 roku policjanci powiatu kościerskiego odnotowali 366 przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie, zaś w 2017 roku takich przestępstw było o 12 proc. więcej.

- W ocenianym okresie liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym zwiększyła się. W 2017 roku było ich 4, a w 2018 - 9. W ocenianym roku odnotowaliśmy 137 wypadków drogowych, w których 200 osób zostało rannych. Policjanci podczas codziennych służb w 2018 roku wyeliminowali z dróg powiatu kościerskiego 86 nietrzeźwych kierujących. To o 8 nietrzeźwych kierowców mniej niż w 2017 roku - informuje asp. Piotr Kwidziński.

W minionych dwunastu miesiącach kościerscy mundurowi zatrzymali też 46 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

AL
info. KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.