Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

piątek, 25 stycznia 2019 r., 11:22
fot. archiwum

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymano w czwartek na drogach powiatu kościerskiego. W Kłobuczynie wpadł 61-latek kierujący oplem mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu, w Kościerzynie 50-latek wjechał do rowu. W jego przypadku pobrano krew do badań.

Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w czwartek około godziny 16.30 w Kłobuczynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Opla Vectrę, którym kierował 61-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu.

Z kolei około godziny 19. policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym w rowie pojeździe na terenie Kościerzyny. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce i zastali znajdujący się w rowie samochód oraz krążącego wokół niego 51-latka, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. z relacji świadków wynika, że to on kierował pojazdem. Pobrano od niego krew do badań celem ustalenia jego stanu trzeźwości.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.