X Rajd Kaszubski już w niedzielę w Kościerzynie

piątek, 25 stycznia 2019 r., 10:31
fot. archiwum

II Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich, tłum na Rynku - będzie prawie jak 99 lat temu. W niedzielę mieszkańcy Kościerzyny będą świętować wkroczenie wojsk polskich do miasta. Z tej okazji już po raz dziesiąty odbędzie się także Mini Rajd Kaszubski. Dla zawodników czekają wyjątkowe niespodzianki.

Tradycyjnie w Wielkim Klinczu i Kościerzynie mieszkańcy powiatu kościerskiego uczczą 99. rocznicę Wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny. Uroczystości w Wielkim Klinczu rozpoczną się o godzinie 10 mszą świętą w kościele pw. Świętej Rodziny. O godzinie 11.15 nastąpi przywitanie II II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich przy świątyni. Kwadrans później uroczysty korowód przemaszeruje ulicami Wielkiego Klincza pod miejscową salę wiejską. Tam o godzinie 12. nastąpi wręczenie pamiątkowych odznaczeń przez Zarząd Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie odbędą się pokazy szwoleżerów. Każdy będzie mógł też spróbować wojskowej grochówki. O godzinie 12.30 rozpocznie się IX Rajd Patriotyczny.

Uroczystości w Kościerzynie rozpoczną się o godz. 12.30 mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. Świętej Trójcy. O godzinie 13.50 nastąpi uroczysty wjazd II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, Orkiestry Wojskowej i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego (ul. 31 stycznia, 8 Marca, Rondo Marszałka Józefa Piłsudskiego, Długa, Rynek). Tradycyjnie nie zabranie też wspólnego zdjęcia oraz koncertu Orkiestry Wojska Polskiego i pokazu szwoleżerów. Po oficjalnych uroczystościach rozpocznie się X Mini Rajd Kaszubski.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udział w X Rajdzie Kaszubskim. Każdy z uczestników będzie się musiał zgłosić w punkcie startowym umiejscowionym w radiowozie policyjnym na rynku miasta. Po otrzymaniu karty startowej należy odwiedzić zaznaczone punkty na mapie m.in. muzeum, KDK, radiowóz. Każdy z uczestników ma do przejścia maksymalnie 300 m. Podsumowanie mini rajdu nastąpi od razy po przekroczeniu mety przez każdego z uczestników - więc nikt nie będzie marzł - zachęca Piotr Kwidziński.

Na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe dyplomy oraz karty pocztowe ze stemplem kościerskim z lat 20. XX wieku.

Ten rajd nie może się obyć bez Ciebie!

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.