Uprawiał w domu marihuanę - jest areszt dla 33-latka

czwartek, 24 stycznia 2019 r., 09:07
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował wobec 33-latka kościerski sąd. Mężczyzna odpowie za uprawę roślin konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Kościerzynie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 33-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że w poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, przy współudziale kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zwalczających przestępczość narkotykową, zatrzymali na terenie Kościerzyny 33-latka, u którego w mieszkaniu znaleziono zakazane substancje.

W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna użytkuje jeden z domów w pobliżu Kościerzyny. Policjanci udali się tam i zabezpieczyli blisko 50 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, susz konopi indyjskich, amfetaminę i susz roślinny (marihuanę o łącznej wadze 2 kg), tabletki, które poddawane są badaniu, urządzenia naświetlające, ogrzewające i wentylujące nielegalną plantację.

Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.