Ruszyły zapisy na triathlony w Chmielnie i na Złotej Górze

czwartek, 24 stycznia 2019 r., 08:49
fot. archiwum/MD-Z

Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem" po raz kolejny zaprasza miłośników królowej dyscyplin, jak mówi się o triathlonie, do udziału w zawodach. W tym roku na Kaszubach odbędzie się cykl czterech triathlonów - 5 maja w Gdańsku, 2 czerwca na Złotej Górze, 28 lipca w Chmielnie i we wrześniu w Krynicy Morskiej. Zapisy już ruszyły.

Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem" od kilku lat organizuje na Kaszubach triathlony i duathlony, które cieszą się sporą popularnością zarówno wśród pasjonatów tej dyscypliny, jak i wśród tych, którzy stawiają w niej pierwsze kroki i chcą sprawdzić własne możliwości.

Na 2 czerwca zaplanowano Triathlon i Duatlon MTB na Złotej Górze koło Kartuz. Rywalizacja w triathlonie będzie się odbywać na dystansie sprinterskim. Zawodnicy pokonać będą musieli 750 m pływając, 20 km na rowerze i 5 km biegiem. Tego dnia odbędzie się również duathlon, dla tych, którzy kochają rower i bieganie, ale pływanie niekoniecznie. W duathlonie rywalizacja będzie się odbywała najpierw w biegu na 5 km, potem w jeździe na rowerze na 20 km i znów w biegu na 2,5 km.

Zawody w Chmielnie zaplanowano na 28 lipca. W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse - 1/4 IM i 1/8 IM. Przy 1/8 IM uczestnicy triathlonu pokonać będą musieli 475 metrów pływając, 22,5 km na dystansie rowerowym oraz 5,275 km biegiem. Na dłuższym dystansie - 1/4 z kolei na zawodników czekać będzie 950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i 10 km biegu.

W zawodach mogą też startować sztafety.

Na triathlony można zapisać się drogą elektroniczną. Można zrobić to tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.