Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich - zatrzymany 33-latek

środa, 23 stycznia 2019 r., 12:42
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który w specjalnie zaadoptowanych pomieszczeniach uprawiał rośliny konopi indyjskich. W ręce stróżów prawa wpadła uprawa licząca blisko 50 roślin oraz sprzęt służący do prowadzenia uprawy konopi indyjskich. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę o łącznej wadze 2 kg i tabletki, które poddawane są badaniu.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, przy współudziale kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zwalczających przestępczość narkotykową, zatrzymali na terenie Kościerzyny 33-latka, u którego w mieszkaniu znaleziono zakazane substancje.

- W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna użytkuje jeden z domów w pobliżu Kościerzyny. Policjanci udali się tam i zabezpieczyli blisko 50 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, susz konopi indyjskich, amfetaminę i susz roślinny (marihuanę o łącznej wadze 2 kg), tabletki, które poddawane są badaniu, urządzenia naświetlające, ogrzewające i wentylujące nielegalną plantację. Mężczyzna został zatrzymany. Spędził noc w policyjnym areszcie - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

W środę 33-latek trafi przez oblicze prokuratora.

- Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sukces policjantów był efektem monitorowania środowiska przestępczego i uzyskanych w ten sposób informacji - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.