33 medale dla UKS Manta Kościerzyna na Open Baltic Finswimming Championship

środa, 23 stycznia 2019 r., 10:04
fot. nadesłane

W miniony weekend na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się zawody Open Baltic Finswimming Championship, które były równocześnie I Rundą Klubowego Pucharu Polski. Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna z zawodów wrócili do Serca Kaszub aż z 33 medalami.

W zawodach brało udział 220 zawodników z 25 klubów z Polski, Litwy, Estonii i Białorusi. Rywalizacja kościerskich pływaków zakończyła się kolejnym klubowym rekordem w ilości zdobytych medali.

16-osobowa reprezentacja zdobyła w rywalizacji międzynarodowej 33 medale (13 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych), natomiast w rywalizacji krajowej I rundy KPP 38 medali (19 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych)

Medaliści UKS Manta Kościerzyna:

5 medali zdobyła Julia Greń : 1 złoty i 4 srebrne,

4 medale zdobyli : Olga Guzińska 4 złote, Julka Kolińska 1 złoty i srebrny, 2 brązowe, Marcin Łukowicz 3 złote i srebrny, Szymon Kropidłowski 2 złote, srebrny i brązowy

3 medale Neli Wanta 1 złoty i 2 srebrne, Wiktoria Szwichtenberg 3 brązowe,

2 medale zdobył Michał Koliński i Damian Kutela po jednym srebrnym i brązowym,

1 medal Konstancja Bystron srebrny.

W klasyfikacji krajowej do grupy medalistów dołączył Dawid Stefanowski.

Do imponującego dorobku medalowego dołożyć należy złoty medal zdobyty po bardzo emocjonującym wyścigu naszej sztafety 4 x 100 BF MIX w składzie Julia Greń, Neli Wanta, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz.

W generalnej klasyfikacji kościerski klub zajął trzecie miejsce za Delfinkiem Chodzież i Amfiprionem Olecko, natomiast nasi zawodnicy uplasowali się w swoich kategoriach wiekowych :

1. miejsce: Julia Kolińska, Marcin Łukowicz, Szymon Kropidłowski,

2. miejsce: Olga Guzińska,

3. miejsce: Julia Greń, Neli Wanta i Michał Koliński.

Czterech zawodników klubu otrzymało z rąk prezesa Polskiego Związku Płetwonurkowania powołanie do Kadry Narodowej Polski w pływaniu w płetwach: Julia Greń, Neli Wanta, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz.

nadesłane/Beata Zembrzycka/ UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.