Radny PiS wznosi toast za śmierć Adamowicza

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 12:01

"Taki piękny dzień, że trzeba się napić ze szczęścia, oby więcej takich Adamowiczów było" napisał fan na facebookowej tablicy radnego powiatu kościerskiego Dariusza Janty. Ten podchwycił pomysł i skomentował, że już dwukrotnie napił się z tej okazji. Na takie zachowanie zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył zawiadomienie do prokuratury ws. publicznego nawoływania do przestępstwa.

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza dla milionów Polaków była niezwykle ważną lekcją, by nie odpowiadać złem na zło i skończyć z mową nienawiści. Niestety nie wszyscy wyciągnęli odpowiednie wnioski z tego niezwykle dramatycznego wydarzenia.

Takim niechlubnym przykładem jest Radny Powiatu Kościerskiego z ramienia PiS Dariusz Janta, który wzniósł toast za śmierć Pawła Adamowicza.

- Panie Dariuszu... dziś taki piękny dzień, że trzeba się napić ze szczęścia... ja stawiam i piję Pana Zdrowie... oby więcej takich Adamowiczów było - napisała w nocy z poniedziałku na wtorek (15 stycznia) na facebookowej tablicy radnego Dariusza Janty osoba przedstawiająca się jako Kamil Jeżewski z Kościerzyny.

Ten podchwycił pomysł i skomentował, że aż dwukrotnie napił się z tej okazji - "Ja już wypiłem, ale muszę ostrożnie, gdyż 12 dni temu miałem w nocy drugi zawał. Wkurza mnie to wchodzenie w odbyt prze niektórych czołowych polityków", dodając nieco później "Jak widzisz Kamil, wstałem o drugiej, żeby ponownie wypić, gdyż po zawale od razu za dużo nie mogę".

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Wszystko odbywało się PUBLICZNIE na profilu facebookowym radnego Janty, tym samym, gdzie publikuje swoje zdjęcia z kampanii wyborczej, albo selfie z prezydentem Dudą - możemy przeczytać na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowski i Ksenofobicznych.

- Wysłaliśmy wpis do starostwa Kościerzyny oraz do Biura Zarządu Okręgu Pomorskiego PiS. Oddzielne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 255 kk przez Kamila Jeżewskiego zostanie jutro rano (w poniedziałek - przyp. red.) wysłane do Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie - kontynuuje przedstawiciel ośrodka.

Całą sytuację skomentował radny Dariusz Janta.

- Ta informacja jest zmanipulowana i nieprawdziwa. Moja wypowiedz została zmanipulowana przez złych ludzi ze złymi i o złych intencjach. Jest nieprawdą to ,że wypiłem za śmierć. Zbudziłem się w nocy. Nie wiedziałem, że Adamowicz już nie żył. Nie mogłem opijać czy też wypić gdyż jestem po zawale. Nalałem do kieliszka odrobinę koniaku i zmoczyłem usta za zdrowie Pana Adamowicza. Zdawałem sobie sprawę, że dla Jego rodziny jest to tragedia tak jak byłaby dla mojej rodziny. Po drugie taka tragedia komplikuje sytuację w mieście i nie tylko. Do tej pory jest mi trudno uwierzyć, że Adamowicz nie żyje będąc pod opieką tylu znakomitych lekarzy - zaznacza Dariusz Janta.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.