Skorzewo. Fiat Ducato zderzył się z "L"-ką i busem

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 09:45
fot. archiwum

40-letnia kursantka i 56-letni instruktor nauki jazdy trafili do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie w Skorzewie. Kierujący Fiatem Ducato najpierw czołowo zderzył się z "L"-ką, a następnie bocznie z Mercedesem Sprinterem.

W sobotę około godziny 11.10 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej DW214 w rejonie miejscowości Skorzewo.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący Fiatem Ducato 38-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego chcąc uniknąć najechać na tył poprzedzającego go pojazdu, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z Kią Ceed ("L"-ką"), za kierownicą którego siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Po zderzeniu z kią, fiat zderzył się też bocznie z Mercedesem Sprinterem, którym kierował 32-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Wskutek zdarzenia do szpitala trafili 40-letnia kursantka oraz 56-letni instruktor nauki jazdy.

Sprawcy zdarzenia, kierującemu fiatem, zatrzymano prawo jazdy kategorii B. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Szczegółowe okoliczności wypadku wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.