Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna o krok od zwycięstwa

niedziela, 20 stycznia 2019 r., 08:07

W sobotnie popołudnie UKS PCM Kościerzyna podejmowała na swoim parkiecie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, w ramach 14 kolejki Superligi Piłki Ręcznej Kobiet. Mecz z uwagi na trwającą wczoraj żałobę narodową rozpoczęto minutą ciszy. Po emocjonującym pojedynku zawodniczki z Kościerzyny przegrały 31:32.

W pierwszej połowie Kościerzankom trudno było złapać meczowy rytm, co w konsekwencji przełożyło się na czteropunktową przewagę gości. Dopiero w trzynastej minucie udało się doprowadzić do remisu 7:7. Dużą podporą dla szczypiornistek z Kościerzyny okazała się grająca z numerem szesnastym Aleksandra Bielak, która stojąc na bramce skutecznie broniła ataki rywalek. Na przerwę podopieczne Dariusza Męczykowskiego schodziły z trzypunktową przewagą, przy stanie 19:16.

Druga połowa rozpoczęła się serią trzech bramek drużyny z Piotrkowa, na co gospodynie odpowiedziały również serią czterech celnych rzutów. Najwięcej, bo aż trzynaście bramek w całym spotkaniu dla kościerzanek zdobyła Natalia Fesdorf. Nie pozwoliło to jednak utrzymać przewagi punktowej w całym spotkaniu. Po emocjonującej wymianie punkt za punkt, w pięćdziesiątej dziewiątej minucie decydującą bramkę w tym spotkaniu zdobyła drużyna MKS Piotrcovii. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:32.

Rozczarowania z wyniku nie krył trener - Dariusz Męczykowski, który jako główną przyczynę porażki wskazał niewykorzystane szanse na zdobycie bramki przez Alicję Pękala.

Skład drużyn

UKS PCM Kościerzyna - Agnieszka Kordunowska, Aleksandra Dorsz (5 bramek), Alicja Pękala, Weronika Sus, Justyna Belter, Kinga Gutkowska, Aleksandra Bielak, Daria Somionka ( 1 bramka), Aleksandra Kreft, Karolina Wicik ( 3 bramki), Amelia Zawalich (1 bramka), Natalia Fesdorf (13 bramek), Joanna Gędłek (3 bramki), Gabriela Haric ( 5 bramek).
Trener: Dariusz Męczykowski.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - Natalia Kolasińska, Sylwia Klonowska (1 bramka), Żaneta Senderkiewicz ( 9 bramek), Aleksandra Zaleśny (2 bramki), Daria Opelt, Anna Wailewska (2 bramki0, Patrycja Ciura (2 bramki), Klaudia Cygan (5 bramek), Andjela Ivanović (2 bramki), Vladislava Belmas (3 bramki), Zorica Despadowska (5 bramek), Zuzanna Gajewska (1 bramka), Karolina Sarnecka, Kornelia Małecka.
Trener: Andrzej Bystram.