Stare Polaszki. Policjanci spotkali się z uczniami

czwartek, 17 stycznia 2019 r., 09:20
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Starych Polaszkach. W czasie prowadzonej prelekcji funkcjonariusze poruszali m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, uzależnień, agresywnych i chuligańskich zachowań młodzieży.

We wtorek policjanci zajmujący się profilaktyką, przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej w Starych Polaszkach. Podczas spotkania poruszana była tematyka negatywnych zachowań wobec rówieśników, stosowania przemocy słownej i fizycznej. Dzieci i młodzież mieli okazję posłuchać m.in. o odpowiedzialności prawnej za popełnianie czynów karalnych oraz o tym, jakie są objawy demoralizacji.

Policjanci opowiadali o konieczności traktowania innych z szacunkiem, będąc gotowym do wzajemnej pomocy i na zasadach tolerancji. Mundurowi zwrócili również uwagę słuchaczom na takie zagadnienia jak bezpieczeństwo na torze saneczkowym, kulig za samochodem, zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora oraz używanie elementów odblaskowych i widoczność na drodze.
Podczas spotkania dzieci i młodzież zadawały liczne pytania, również o pracę policjantów. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.