Olimpia Breza i Weronika Lizakowska ze sportowymi stypendiami marszałka

środa, 16 stycznia 2019 r., 11:37
fot. nadesłane/ZS-P nr 3 Kościerzyna

Znamy już stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego dla najwybitniejszych młodych sportowców. Laureatami zostało 50 osób, w tym dwie mieszkanki powiatu kościerskiego - Olimpia Breza i Weronika Lizakowska.

- Wśród stypendystów znaleźli się najwybitniejsi młodzi sportowcy z Pomorza, również osoby z niepełnosprawnościami. Mam nadzieję, że wsparcie samorządu będzie szansą na dalszy rozwój i realizację sportowych ambicji. Zdaję sobie sprawę, z jak wieloma trudnościami muszą zmagać się sportowcy. Tym bardziej im kibicuję i trzymam kciuki za rozwój kariery - przyznał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Pięćdziesięciu wybitnie uzdolnionych sportowców otrzymało stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego, w kategoriach juniora młodszego, juniora i młodzieżowca.

Stypendia trafiły do sportowców z: Gdańska (28), Sopotu (7), Kartuz (4), Gdyni (3), Bytowa (2), Chojnic (2), Wejherowa (2) oraz Kościerzyny (2). Wyróżnionymi w ten sposób sportowcami z powiatu kościerskiego są Olimpia Breza i Weronika Lizakowska.

Olimpia w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczała do Gimnazjum nr 3 i realizowała program szkolenia w klasie sportowej . Została ona Mistrzynią Polski w biegu 2000m (Toruń-2018) / Mistrzynią Polski w biegu 3000m (Chorzów-2018)/ Mistrzynią Województwa w biegu 1000m (Słupsk-2018)/ Mistrzynią Województwa w biegu przełajowym (Gdańsk-2018).

Natomiast Weronika jest studentka UG i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w biegu 1500m i Akademickie Mistrzostwo Polski. Obie dziewczyny są zawodniczkami KUKS Remus i Lekkoatletycznej Kadry Narodowej.

Dodajmy, że stypendia zgodnie z regulaminem mógł otrzymać uczeń/student/zawodnik, który uprawia dyscyplinę olimpijską lub paraolimpijską i zajął miejsce od I-VIII w Mistrzostwach Świata, I-VI Mistrzostwach Europy lub miejsce od I-III w Mistrzostwach Polski w danej kategorii wiekowej w okresie 1 roku poprzedzającego złożenie wniosku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.