To już ostatni moment, by zgłosić się do Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

środa, 16 stycznia 2019 r., 11:20
fot. archiwum

Do piątku szkoły mogą nadsyłać swój akces do dwunastej już edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu są "Bezpieczne Wakacje". Pierwszy etap olimpiady zaplanowano na 31 stycznia.

Przed nami dwunasta edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku hasłem przewodnim konkursu będą "Bezpieczne wakacje". Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów (z wyjątkiem gimnazjów i szkół dla dorosłych). Składa się z trzech etapów.

Celem olimpiady jest rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, zainteresowanie się wiedzą prawną z tematyki konkursowej, odpowiedzialność za dobro wspólne oraz polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W konkursie może wziąć udział szkoła ponadpodstawowa z terenu gminy, której straż jest współorganizatorem olimpiady. W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowały się straże miejskie z Gdańska, Chojnic, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego, Tczewa oraz Kościerzyny.

Na zwycięzcę olimpiady tradycyjnie już czeka między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Ponadto do finalistów trafią też nagrody rzeczowe. W poprzednich latach wśród nich były: laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, kursy prawa jazdy, aparaty fotograficzne. Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę olimpiady, dostanie indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

Dodajmy, że w 2017 roku to właśnie uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie, Sebastian Wicki, okazał się najlepszym w finale X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Pokonał 23 finalistów z dziewięciu pomorskich miast i zdobył indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku.

Ważne terminy:
18 stycznia - termin nadsyłania zgłoszeń przez szkoły
31 stycznia - I etap Olimpiady
7 lutego - ogłoszenie wyników I etapu
28 lutego - II etap Olimpiady
7 marca - ogłoszenie wyników II etapu
29 marca - termin dostarczenia autorskich projektów przez finalistów, zakwalifikowanych do ostatniego etapu Olimpiady
11 kwietnia - finał XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie (Malbork, Muzeum Zamkowe w Malborku - Ośrodek Konferencyjny KARWAN)

AL
info. Straż Miejska w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.