Gdzie się bawić w Karnawale?

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 15:12
fot. internet/www.pixabay.com

Rozpoczęliśmy karnawał - czas wypełniony radością i hucznymi imprezami. To doskonała okazja, by miło spędzić czas w gronie przyjaciół na wspólnej zabawie. Tegoroczny karnawał będzie wyjątkowo długi - potrwa aż do drugiego marca. W wielu lokalach i restauracjach odbywać się będą w najbliższych tygodniach bale i zabawy. Przygotowaliśmy kilka propozycji dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie się wybrać.

Karnawał rozpoczyna się w Święto Trzech Króli. Kończy się we wtorek o północy, przed Środą Popielcową, kiedy to rozpoczyna się Wielki Post. W tym roku potrwa aż 59 dni (20 więcej niż rok wcześniej). Karnawał głównie kojarzy się z bajecznie kolorowymi balami i paradami w Wenecji czy w Rio de Janeiro. To czas hucznych kolorowych zabaw, tańców i radości. By poczuć klimat tych chwil wcale nie musimy lecieć do Włoch czy do Brazylii. Na Kaszubach nie brakuje miejsc, gdzie w Karnawale można wspaniale się bawić.

Borcz

Na bal karnawałowy 2 lutego zaprasza Restauracja Magnat. Do tańca przygrywać będzie zespół instrumentalno-wokalny Amando. W menu ujęto m.in. udko zawijane boczkiem, pieczeń z szynki, kasztany, de volaille, pstrąg w galarecie. Kolejny bal zaplanowano na 2 marca. Koszt udziału w zabawie to 90 zł za osobę. Restauracja dysponuje też miejscami noclegowymi.

Ostrzyce

Dwie karnawałowe propozycje przygotował w tym sezonie Żabi Dwór. 16 lutego odbędzie się tam zabawa walentynkowa. O taneczne melodie zadba zespół Granda. W cenie biletu jest również Drink Bar. Cena udziału w balu to 110 zł za osobę. Impreza rozpocznie się o godz. 19 i potrwa do godz. 4. Z kolei 2 marca odbędzie się bal na zakończenie karnawału. Tej nocy do tańca przygrywać będzie również zespół Granda. Koszt udziału w zabawie to 100 zł za osobę.

Baśniowo-filmowy bal przebierańców organizuje 26 stycznia Centrum Rekreacji "u Stolema". Chętni wybierając się na tę zabawę mogą wcielić się w postaci ulubionych bohaterów z baśni lub filmów. Podczas imprezy wybrani zostaną król i królowa balu. Przewidziano atrakcyjne nagrody. W menu dwudaniowy obiad, zimne zakąski i gorące dania nocne. Na stole pojawią się m.in. zawijańce drobiowe z serkiem w sosie brokułowym, w towarzystwie ziemniaczków pieczonych i bukietu surówek, sałatka śledziowa z cykorią z sosem jogurtowo-miodowym, rolada drobiowa z sosem żurawinowym. Koszt udziału w balu to 110 zł za osobę. Z kolei na 16 lutego zaplanowano pełną atrakcji imprezę walentynkową, a 2 marca zabawę ostatkową. Oprócz tego w każdy weekend karnawału centrum "U Stolema" zaprasza na zabawy dancingowe. Koszt wstępu to 15 zł za osobę.

Nowy Klincz

Zajazd Florencja zaprasza na zabawę karnawałowo-walentynkową 16 lutego w godz. 19-3.00. O taneczne rytmy zespół muzyczny Styl. Nie zabraknie pysznych dań i szampańskiej atmosfery. Napoje niegazowane w cenie. Koszt udziału w balu to 120 zł za osobę.

Stara Kiszewa

Karczma Viking organizuje Bal Karnawałowy 16 lutego. Impreza rozpocznie się o godz. 19. Specjalnie na tę okazję pyszne menu skomponuje szef kuchni. O dobrą zabawę i taneczne rytmy zadba zespół muzyczny RSR. Cena to 150 zł za osobę. Karczma oferuje również noclegi dla uczestników imprezy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.