Padł kolejny orkiestrowy rekord! Ponad 130.000 zł od mieszkańców powiatu dla WOŚP!

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 15:04
fot. archiwum

Mieszkańcy powiatu kościerskiego nie szczędzili pieniędzy wrzucanych do orkiestrowych puszek i nie żałowali grosza także podczas licznych licytacji. I udało się! Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kościerskiem przejdzie do historii. Wspólnie udało się zebrać ponad 130.000 zł!

Stara Kiszewa

Tegoroczny sztab w Starej Kiszewie liczył 18 wolontariuszy. Udało im się zebrać łącznie kwotę 9.226 zł. Tym samym pobili ubiegłoroczny rekord o nieco ponad 1.500 zł.

Kościerzyna

Kościerski sztab liczył w tym roku około 500 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach Kościerzyny, ale też w innych miejscowościach powiatu. Po południu na Rynku nie brakło pokazów oraz licznych licytacji. Łącznie Kościerzacy wsparli tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 107.473,56 zł. Podczas 26. ogólnopolskiego Finału w kościerskim sztabie zebrano 105.450 zł!

Wspólnie z Kościerzyną grała gmina Nowa Karczma, Liniewo, Lipusz i Dziemiany.

Fotorelacja z Finału w Kościerzynie.

Fotorelacja z Finału w Lipuszu.

Fotorelacja z Finału w Liniewie.

Gmina Karsin

Rekord padł także w gminie Karsinie. Przypomnijmy, że na terenie Karsina, Osowa i Wiela kwestowało 21 wolontariuszy, a w niedzielne popołudnie zarówno w domu kultury w Karsinie, jak i Wielu odbyły się orkiestrowe imprezy. Podczas nich nie zabrakło występów tanecznych, muzycznych, czy wokalnych, jak również loterii i licznych licytacji. Wspólnie udało się ugrać kwotę 20.333 zł. Przed rokiem była to kwota 16.807 zł.

Fotorelacja z Finału w Karsinie i Wielu.

Przypomnijmy, że tegoroczny 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był dzieciom. Środki zostaną przekazane na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.