Zajechali im drogę, a następnie bili i kopali. Trzech młodych mężczyzn w areszcie

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 12:16
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Późnym wigilijnym wieczorem zajechali im drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę, a następnie zaczęli ich bić i kopać. Poszkodowanych zostało dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego. W minionym tygodniu kościerscy policjanci zatrzymali ze sprawą trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Sąd zastosował wobec środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Nie wykluczono dalszych zatrzymań.

Do zdarzenia doszło 24 grudnia. To wówczas po godzinie 22. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zostali powiadomieni o pobiciu dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego.

- Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą i ustalili przebieg zdarzenia. Poszkodowani poruszali się samochodem osobowym na trasie Puc-Wielki Klincz, gdy w którymś momencie podjechały dwa inne samochody, które uniemożliwiły dalszą jazdę. Z samochodu wyszło kilku mężczyzn, którzy bez słowa zaczęli bić i kopać poszkodowanych. Kryminalni pracujący nad tą sprawą, ustalili i zatrzymali część sprawców - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- W środę, 9 stycznia zatrzymano trzech sprawców, mieszkańców naszego powiatu Z rozpoznania operacyjnego policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich. W mieszkaniu u jednego z zatrzymanych kibiców policjanci znaleźli szaliki klubowe. Policjanci pracujący nad tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań - kontynuuje.

Jak dodaje, mężczyźni nie przyznają się do tego czynu, jednak podczas okazań zostali rozpoznani przez poszkodowanych.

W piątek sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.