Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrała w Sercu Kaszub

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 20:18
fot. AL

Liczne licytacje, koncerty, pokazy karate - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzili na kościerskim rynku. Imprezę tradycyjnie zwieńczyło światełko do nieba, ale w innym wydaniu niż przed laty. W sumie w kościerskim sztabie WOŚP kwestowało około 500 wolontariuszy.

Już wczesnym rankiem na ulicach Kościerzyny pojawili się pierwsi wolontariusze, którzy kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujemy po raz pierwszy. Cieszymy się, że możemy w ten sposób się włączyć do akcji, bo idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest piękna - przyznała jedna z wolontariuszek.

Mieszkańcy Kościerzyny nie szczędzili z kolei pieniędzy wrzucanych do puszek, podkreślając przy tym jak ważna jest i piękna jest to akcja.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała inicjatywa. Najpiękniejsze w niej jest to, że jednego dnia miliony Polaków jednoczy jedno hasła "Grania do końca świata i jednego dnia dłużej. Bardzo mi przykro, że współcześnie tak cudowna inicjatywa jest napiętnowana przez członków partii rządzącej. WOŚP to inicjatywa ponad podziałami i zawsze tak było, niezależnie od tego kto stał na czele Państwa. Dlatego też mam nadzieję, że w przyszłości postawa przeważającej części posłów ulegnie zmianie - podkreśla pani Halina z Kościerzyny.

Popołudniem wspólne orkiestrowe granie przeniosło się na Rynek, gdzie brakowało licznych licytacji, koncertów, czy pokazów. Kościerski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwieńczyło światełko do nieba, choć w innym wydaniu niż przed laty.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.