Lipusz. Orkiestra serc zagrała w Jeziorze Skrzynki Duże

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 19:14
fot. AL

W Lipuszu już po raz kolejny orkiestra zagrała nad Jeziorem Skrzynki Duże, gdzie do lodowatej wody wskoczyło kilkudziesięciu morsów. Licznie zebrani mieszkańcy gminy mieli okazję więc obserwować kąpiel miłośników zimowych temperatur wody, jak i wrzucić do puszek swoją cegiełkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dla dzieci i bez focha, a więc zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zbierano od wczesnych godzin porannych w Lipuszu. Poza możliwością wrzucenia pieniędzy do puszek Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasił mieszkańców nad Jezioro Skrzynki na doroczne podglądanie morsów.

- Przyszłam dzisiaj nad jezioro, aby kibicować naszym morsom, bo uważam, że fantastycznie połączyli sposób promowania zdrowego trybu życia ze wsparciem dla WOŚP. Sama postawa morsów robi na mnie ogrome wrażenie, bo choć wiem, że to podobne zdrowe, to w życiu w takim mrozie nie włożyłabym nawet opuszka paluszka do wody w jeziorze. Dlatego też tym bardziej gratuluję całej akcji - podkreśla pani Sabina.

- Morsuję od czterech lat i uważam, że to świetny sposób, by uchronić się przed przeziębieniem, wzmocnić odporność organizmu. Ogromnie cieszę się, że dziś mogłem wykąpać się tak w szczytnym celu. Wspieram WOŚP od wielu lat. To fantastyczna akcja - przyznaje jeden z morsów.

Wspólnie do wody wskoczyli przedstawiciele klubów morsów z Kościerzyny, Stężycy i Skarszew.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.