Powiat kościerski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Trwa 27. Finał!

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 08:00

Kilkuset wolontariuszy kwestuje na terenie powiatu kościerskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wrzucając środki do puszek wspierasz zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Moc orkiestrowych atrakcji i licytacji przygotowano też popołudniem między innymi w Kościerzynie, Karsinie, czy Lipuszu. Sprawdź, gdzie będziesz mógł bawić się i pomagać wspólnie z WOŚP!

Już od dwudziestu siedmiu lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz ratowania zdrowia i życia. W dzieło włączają się setki wolontariuszy w całym powiecie. W ciągu poprzednich dwudziestu sześciu Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 950 mln złotych.

W tym roku celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wsparcie leczenia dzieci poprzez zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków - informuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, że celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych - podkreśla Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry.

Kościerzyna

Największy orkiestrowy sztab tradycyjnie mieści się w Kościerzynie w Kościerskim Domu Kultury przy ul. Długiej 31, a liczy około 500 wolontariuszy. Prócz samej Kościerzyny kwesty odbywają się też w Dziemianach, Lipuszu, Liniewie, Wielkim Klinczu, Łubianie oraz Nowej Karczmie. Od godziny 16.30 kościerski sztab zaprasza na Rynek w Kościerzynie, gdzie odbędą się koncerty, pokazy (karate - Kościerski Klub Kyokushin Karate, ratownictwa medycznego, jak i OTOZ z Kościerzyny z psami, które będą szukać nowych właścicieli) i liczne licytacje. Kościerski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwieńczy występ Pawła Orlikowskiego i Justyny Bielawy.

Gmina Liniewo

Od rana wolontariuszy można spotkać też na ulicach gminy Liniewo, którzy głównie kwestują przy kościołach. O godzinie 15. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie zaprasza do sali urzędu, gdzie tradycyjnie odbędzie się koncert noworoczny.

Gmina Lipusz

Na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych kwestują też na ulicach gminy Lipusz. Tu poza możliwością wrzucenia pieniędzy do puszek, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza o godzinie 14. nad Jezioro Skrzynki na doroczne podglądanie morsów. Na każdego czekać będzie też ciepły posiłek.

Gmina Karsin

Po raz kolejny z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra też tradycyjnie gmina Karsin. Od rana można wrzucać tam pieniądze do puszek. Kwestuje tam łącznie 21 wolontariuszy. A popołudniem karsiński sztab zaprasza zarówno do Domu Kultury w Karsinie, jak i Wielu. W Karsinie wspólna orkiestrowa zabawa rozpocznie się o godzinie 16. koncertem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów szkoły w Karsinie. Ponadto w programie również loteria fantowa, liczne licytacje i słodki sklepik przygotowany przez młodzież i rodziców. Dom Kultury w Wielu zaprasza z kolei od godziny 15. W programie: występ zespołu "Dominanta", pokaz tańca nowoczesnego grup z DK w Wielu, występy artystyczne dzieci i młodzieży, zamykanie w bańce mydlanej, animacje dla dzieci, loteria fantowa, bazarek orkiestrowy dzieci, malowanie buziek i paznokci, czy stoisko z pysznym ciachem i ciepłymi napojami.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.