Nie wyrzucaj choinki do śmietnika! Niech powróci do twojego domu w postaci ciepła

sobota, 12 stycznia 2019 r., 16:11
fot. archiwum

Trwa zbiórka świątecznych drzewek, które wzorem lat ubiegłych zostaną przetworzone na biomasę i ponownie wykorzystane. A tym samym powrócą do mieszkańców w postaci ciepła. Nie wyrzycaj więc choinki do śmietnika, a pozostaw ją w pobliżu miejsca składowania odpadów.

Po raz kolejny Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO, Urząd Miasta Kościerzyna oraz administratorzy osiedli mieszkaniowych przeprowadzają akcję "Zapalmy ponownie choinkę". W jej ramach trwa zbiórka świątecznych drzewek, które zostaną przetworzonę na biomasę i powrócą do mieszkań mieszkańców w postaci ciepła.

Co zrobić, aby dołączyć do akcji? Wystarczy, że zamiast wyrzucać choinkę do śmietnika, pozostawisz ją w sąsiedztwie miejsca do składowania nieczystości stałych.

- Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury "KOS-EKO" ma nadzieję, że tegoroczna zbiórka pozwoli na zebranie większej ilości choinek niż w poprzednich latach - podkreśla kościerski magistrat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.