Wielki Klincz. Ciężarówka uderzyła w BMW, a naczepa w VW Caddy

piątek, 11 stycznia 2019 r., 20:13
fot. archiwum

Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Wielkim Klinczu. Samochód ciężarowy uderzył tam w BMW, a naczepa pojazdu w VW Caddy.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na ulicy Kościerskiej w Wielkim Klinczu.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że 39-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierując samchodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem,wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym prawidłowo BMW, którym kierował 37-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. W wyniku zdarzenia naczepę ciężarówki obróciło i uderzyła ona w VW Caddy, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano kierującą BMW oraz kierującego i pasażerkę VW Caddy.

Kierujący byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia policja.

Na drogach panują trudne warunki. Jezdnie są oblodzone. Dlatego też policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności.

Dodajmy, że ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mżawki. Temperatura minimalna około - 1 stopnia Celsjusza, temperatura minimalna przy gruncie -2 stopnia Celsjusza - przestrzega IMGW.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.