Uczniowie klasy mundurowej z wizytą na komendzie

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 10:00
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kościerzynie odwiedzili kościerską komendę policji. Młodzież podczas spotkania mogła poznać aspekty pracy policjantów w tym służby dyżurnej, technika kryminalistyki czy dochodzeniowca. Uczniowie obejrzeli również pomieszczenia Komedy. Przyszli "kadeci" dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja do służby w policji.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, którzy swoją przyszłość planują związać z formacjami mundurowymi powołanymi do ochrony prawa i porządku publicznego, kościerscy policjanci, w środę, 9 stycznia br. gościli w komendzie policji młodzież z klasy mundurowej. Wizyta przyszłych "kadetów" rozpoczęła się od spotkania z policyjnym profilaktykiem, który przedstawił zgromadzonym na spotkaniu uczniom zasady i warunki jakie muszą spełnić osoby chętne do podjęcia służby w policji.

Po części merytorycznej młodzież udał się na "zwiedzanie" komendy, rozpoczynając od stanowiska kierowania. Pełniący służbę oficer dyżurny przedstawił charakterystykę jego stanowiska, jednocześnie przypominając zasady korzystania z numerów alarmowych. Następnie goście poznali pracę technika policyjnego. Policjant opowiadał o swojej służbie jednocześnie prezentował specjalistyczny sprzęt, przy pomocy którego zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia. Policyjny technik, podczas części praktycznej zaprezentował młodzieży, w jaki sposób pobiera się odciski palców czy też zabezpiecza materiał biologiczny.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Dołącz do nas", w trakcie której wszyscy chętni mogli spotkać się z policjantami - praktykami i porozmawiać o tym, jak wygląda ich praca.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.