Karsin. Wymusił pierwszeństwo i potrącił rowerzystkę

środa, 9 stycznia 2019 r., 10:11
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

70-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez 61-letniego kierującego audi. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Długiej i Cisewskiej w Karsinie.

We wtorek około godziny 14.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, od którego doszło w rejonie skrzyżowania ulic Długiej i Cisewskiej w Karsinie.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z drogówki. Funkcjonariusze sporządzili oględziny, zrobili zdjęcia, wykonali szkic sytuacyjny oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 61-letni kierujący audi wyjeżdżając z drogi podporządkowanej (ul. Cisewska) wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącej ul. Długą 70-letniej rowerzystce i potrącił ją - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Wskutek zdarzenia 70-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego została przetransportowana do kościerskiego szpitala. Zarówno rowerzystka, jak i i kierujący audi byli trzeźwi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.