"Opowieść o nawróceniu" i Orszak Trzech Króli w Osowie

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 09:59
fot. nadesłane

Już po raz piaty ulicami Osowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Wszyscy spotkali się o godz. 15.00 w miejscowym kościele na krótkim nabożeństwie, by następnie wyruszyć przy wtórze kolęd, granych przez Orkiestrę Dętą z Osowa, w Orszaku prowadzonym przez Trzech Króli - Kacpra, Melchiora i Baltazara do miejscowego Domu Kultury.

Po drodze uczestników orszaku do zmiany drogi bezskutecznie nakłaniały diabły. Następnie odbyło się przedstawienie "Opowieść o nawróceniu", w którym wystąpili mieszkańcy Osowa. Przygotowania do niego rozpoczęto już w listopadzie. Szycie strojów, budowanie scenografii, a przede wszystkim nauka ról zajęła im długie, ale za to bardzo owocnie spędzone godziny. Efekt docenili gromkimi oklaskami licznie zgromadzeni mieszkańcy Osowa oraz goście przybyli z całej gminy.

nadesłane/Marta Kulas/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.