Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych - rekordzista wydmuchał 3 promile!

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 09:17
fot. archiwum

Minionej doby kościerscy policjanci udaremnili dalszą jazdę aż trzem nietrzeźwym kierującym, tym dwaj z zatrzymanych nie posiadali dodatkowo uprawnień do kierowania. Rekordzistę zatrzymano w Dziemianach. 20-latek wydmuchał 3 promile alkoholu.

Do pierwszego z zatrzymań doszło około godziny 1. w nocy z niedzieli na poniedziałek w Starej Kiszewie. Jak podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli toyotę, za kierownicą której siedział 35-letni mężczyzna. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami.

Z kolei o 22.35 w Dziemianach w ręce funkcjonariuszy kościerskiej drogówki wpadł 23-latek kierujący mazdą. W jego przypadku alkomat wskazał około promila alkoholu.

Niemal kilka minut później policjanci zatrzymali do kontroli VW Golfa, którym kierował 20-latek. Mężczyzna wydmuchał trzy promile alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.