Tomasz Nadolny i Dawid Jereczek zastępcami burmistrza Kościerzyny

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 10:16

Burmistrz Michał Majewski ma dwóch nowych zastępców. Zostali nim Tomasz Nadolny, który przez minione osiem lat pełnił funkcję sekretarza w Urzędzie Miejskim w Kartuzach oraz Dawid Jereczek - z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w kościerskim samorządzie. W związku z objęciem stanowiska wiceburmistrza przez Tomasza Nadolnego w kościerskiej radzie pojawi się wakat.

Od poniedziałku, 7 stycznia w Urzędzie Miasta Kościerzyna pracę rozpoczęło dwóch nowych zastępców burmistrza. Pierwszym z nich został Tomasz Nadolny, który w tegorocznych wyborach otrzymał mandat radnego.

- Po ośmiu latach w pracach w Urzędzie Miejskim w Kartuzach na stanowisku sekretarza, wracam do Kościerzyny. Przede mną nowe wyzwania i duże zobowiązanie. Najistotniejsze jest jednak to, byśmy wspólnie z burmistrzem Michałem Majewskim realizowali założenia, które są określone w budżecie, ale także wychodzili na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Kościerzyny - mówi Tomasz Nadolny.

Pod jego pieczą będzie znajdował się wydział inżynierii i środowiska, spraw obywatelskich, jak również straż miejska.

Drugim zastępcą burmistrza został Dawid Jereczek.

- Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie burmistrz Michał Majewski powierzając mi stanowisko wiceburmistrza. Myślę, że razem będziemy ciężko pracować na to, aby program wyborczy, który zaprezentował pan Michał Majewski, został zrealizowany - przyznaje wiceburmistrz Dawid Jereczek.

Będzie on odpowiedzialny za zadania oświatowe, kulturalne, z zakresu sportu i pomocy społecznej.

- Ukończyłem studia magisterskie o specjalności organizacji i zarządzania oświatą. Już od ponad 10 lat pracuję w kościerskim samorządzie. Mam nadzieję, że z tymi zadaniami sobie poradzę. Myślę, że nasza drużyna, a więc pan burmistrz i drugi wiceburmistrz, będzie wspólnie pracować na rzecz mieszkańców Kościerzyny i tego pięknego miasta - podsumowuje Dawid Jereczek.

Dodajmy, że w związku z objęciem przez Tomasza Nadolnego stanowiska wiceburmistrza, musi on zrezygnować z mandatu radnego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.