Orszak Trzech Króli już po raz ósmy przemaszerował ulicami Dziemian

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 17:30
fot. AL

Już po raz ósmy kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez Dziemiany. Na czele z Melchiorem, Kacprem, Baltazarem i Małym Kaszubskim Królem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W Dziemianach już po raz ósmy zorganizowany został Orszak Trzech Króli. Głównym celem tego nietypowego pochodu była popularyzacja polskiej tradycji jasełkowej. Dla mieszkańców Dziemian była to doskonała okazja do radosnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego.

Tegoroczny orszak zainaugurowała msza święta w dziemiańskim kościele. Jeszcze przed nabożeństwem panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dziemianach zadbały, aby każdy jego uczestnik został wyposażony w koronę. Po uroczystym wprowadzeniu Trzech Króli do świątyni, wybrano także Małego Kaszubskiego Króla, który będzie panował przez kolejny rok.

Po mszy mieszkańcy, jak i goście na czele z trzema mędrcami ruszyli barwnym orszakiem ulicami Dziemian.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.