W kolejce do alkomatu... 100 osób w Nowy Rok odwiedziło kościerską komendę, by sprawdzić trzeźwość

środa, 2 stycznia 2019 r., 14:35
fot. archiwum

Sylwester oraz pierwszy dzień 2019 roku upłynęły na drogach powiatu kościerskiego bardzo spokojnie. Obyło się bez wypadków, nie odnotowano też przypadków nietrzeźwych kierujących. Co ważne, wiele osób w Nowy Rok odwiedziło kościerską komendę, by sprawdzić swój stan trzeźwości nim ponownie wsiądą za kierownicę.

Sylwester oraz Nowy Rok na drogach powiatu kościerskiego upłynęły bez poważniejszych zdarzeń. Co ważne, nie zatrzymano też nietrzeźwych kierujących. Wzrasta świadomość, jakie zagrożenie mogą stwarzać osoby siadające za kierownicę po spożyciu alkoholu. We wtorek komendę policji w Kościerzynie odwiedziło około stu osób, które postanowiły sprawdzić, czy mogą już bezpiecznie prowadzić pojazd.

- Policjanci dziękują kierującym za bardzo rozsądne i bezpieczne podejście do tematu. Komenda 1 stycznia była oblegana przez przyszłych kierujących, którzy po sylwestrowej zabawie, przed tym jak wsiądą za kierownicę postanowili sprawdzić stan trzeźwości. Komendę odwiedziło około stu kierujących - informuje asp.Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Badanie alkomatem na komisariacie policji jest darmowe i może z takowego skorzystać każdy, kto chciałby sprawdzić swój stan trzeźwości nim wsiądzie za kierownicę.

Należy pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ogromnie istotne jest to, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.