55 mundurowych oddało krew w ramach akcji "Nasza Krew-Nasza Ojczyzna"

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 10:09
fot. nadesłane

Niemal 25 litrów najcenniejszego leku, jakim jest krew oddali kościerscy mundurowi w ramach trwającej od 17 listopada do 21 grudnia akcji "Nasza Krew-Nasza Ojczyzna". Tym ratującym życie darem dzielili się żołnierze, harcerze, służba medyczna, funkcjonariusze Policji oraz strażacy z PSP i OSP, którzy stanowili najliczniejszą grupę dawców.

Kościerscy mundurowi już po raz drugi dołączyli do Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W ramach tego wydarzenia płynem ratującym życie w Kościerzynie można było podzielić się od 17 listopada do 21 grudnia.

- Wyniku przeprowadzonej akcji, zainicjowanej w Polsce przez straż graniczną, skoordynowanej na obszarze kościerskim przez Klub HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie, krew oddało 55 dawców noszących mundur. Wśród służb noszących umundurowanie pojawili się żołnierze, strażacy PSP i OSP, funkcjonariusze Policji, służba medyczna i harcerze. Najaktywniej zaprezentowali się strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych - podkreśla koordynator akcji w Kościerzynie kpt. Radosław Zwara.

- Za udział, który doskonale wpisuje się w 100-lecie Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej i chęć pomocy ratowania życia dziękujemy - dodaje.

Klub HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie już dziś zaprasza do udziału w przyszłorocznej akcji, jak również cyklicznie organizowanych Sobót Mundurowych Krwiodawców i akcji SpoKREWnieni służbą.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.